KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16802023
nr 1680 2023
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Södermotiv. Signerad, daterad 1947. Akvarell, bildmått: 25x31 cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 februari 2025
kl 19:27:15
17/2 18:17:20
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren